Најави се

Добредојдовте, логирајте се за понатаму

Регистрација

Ресетирање на лозинка

Внесете E-mail на кој ќе Ви бидат испратени инструкции за ресетирање на лозинката

НОВА ГОДИНА 2020 во Едипсос, Евиа

НОВА ГОДИНА

  уште еден одмор од 5 дена во ЕДИПСОС на островот ЕВИА
 

 

ПРОГРАМА

1.Ден 27.12.2019  (петок) СКОПЈЕ - ЕВИА 

Тргнување од Скопје во 23:00 часот од пред паркингот на хотел „Русија“.

2.Ден 28.12.2019 (саботаЕВИА

Патување преку преминот Богородица кон Грција со кратки попатни застанувања за преземање на патниците од Велес, Неготино и Гевгелија. Получасовен одмор во комплексот Коринос во Грција. Во утринските часови пристигнување во местото Глифа. Качување на траект. Возењето трае 30 минути. Симнување во местото Агиоскампос. Продолжување на патувањето за Едипсос. Сместување на групата во хотелите: Лидо, Дафне, Ирини или Астериа. Краток одмор. Запознавање со местото. Слободно време за капење во морето под водопадот, во изворите на минерална вода или во хотелските базени со минерална вода. Ноќевање.

3.Ден 29.12.2019 (недела) ЕДИПСОС – Св.ДАВИД -  ЕДИПСОС

Слободно претпладне со можност за капење во природните базени со минерална вода кои се наоѓаат во самото море или факултативна посета на манастирот Св. Давид посветен на заштитникот на Островот Евиа. Доколку дозволат временските услови и доколу има интерес од повеќето посетители, ТА Солвекс ке ви овозможи посета и на водопадите на Св. Давид. Враќање во ЕдипсосНоќевање

4.Ден 30.12.20198 (понеделник) ЕДИПСОС – АТИНА - ЕДИПСОС

Слободно претпладне со можност за капење во природните базени со минерална вода кои се наоѓаат во самото море или факултативна посета на Атина: панорамско разгледување на градот (Плоштадот Омонија, Плоштадот Синтагма каде се наоѓа Парламентот и стражата на Евзони, Олимпискиот стадион, Зевсовиот храм, Хадријановата врата, Бајроновиот споменик, Националната библиотека, универзитет…) Акропол (Пропилеј, Партенон, Ерџтејон). Во попладневните часови тргнување од плоштадот Синтагма за Аркица и Едипсос.

5.Ден 31.12.2019 (вторник) ЕДИПСОС – Св.ЈОВАН РУСКИ - ЕДИПСОС

Слободно претпладне или посета на градот Неа Прокопиа каде е црквата со моштите на Св.Јован Руски каде посетителите ќе можат да се поклонат на нераспаднатото тело на св.Јован Руски и да земат од мирото кое истекува од неговото тело. Враќање во Едипсос. Во 21:00 часот Свечана вечера во ресторан со жива музика и богато Новогодишно мени. Ноќевање.

6.ден 01.01.2020 (среда) ЕДИПСОС – СКОПЈЕ

На пладне напуштање на собите и тргнување за Агиокампос. Возење со траект до Глифа, а потоа тргнување за Скопје со попатни застанувања за одмор. Пристигнување во Скопје во касните вечерни часови.

 

Цената на аранжманот опфаќа: 

 • Превоз со современ туристички автобус
 • Сместување во хотели по избор: Лидо, Астериа, Ирини, Дафне - во двокреветни и трокреветни соби, на база четири ноќевања, ноќевања со појадок или полупансиона
 • Услугите на придружниците на групата и преставниците на агенцијата за време на престојот
 • Превоз со траект на релација Глифа – Агиос Кампос - Глифа
 • Трошоци за организација на патувањето

 

НАПОМЕНА:

 • За реализација на аранжманот, потребен е миниум од 40 патници
 • За патување потребено е да се поседува валиден биометриски пасош, најмалку 3 месеци пред истек
 • Организаторот го задржува правото во случај на недоволен број пријавени, да го откаже аранжманот најдоцна 7 дена пред датумот на тргнување
 • За реализација на факултативите потребен е минимум 35 патници, организаторот го задржува правото во случај на не доволен број пријавени да ја промени цената на факултативите или истата да ја одкаже 
 • За овој аранжман важат општите услови на патување на СКТМ и Т.А. Солвекс Травел


Локација и телефони

Период Тип на соба Услуга Цена Бр.Соби Резервации
од 27.12.2019
до 01.01.2020
DBL
Двокреветна соба
RO
Само ноќевање
238 €
За 2 лица за 6 дена

За резервација потребни се 30% од цената
од 27.12.2019
до 01.01.2020
DBL
Двокреветна соба
RO
Само ноќевање
280 €
За 2 лица за 6 дена

За резервација потребни се 30% од цената
од 27.12.2019
до 01.01.2020
DBL
Двокреветна соба
BB
Ноќевање со појадок
290 €
За 2 лица за 6 дена

За резервација потребни се 30% од цената
од 27.12.2019
до 01.01.2020
DBL
Двокреветна соба
HB
Ноќевање со појадок и вечера
330 €
За 2 лица за 6 дена

За резервација потребни се 30% од цената

 • Бул. Јане Сандански 67, Скопје

 • 02 6091-885 моб:070/217-346

 • http://www.solvex.net/

 • travel@solvex.net

Solvex

Нашата Kомпанија е меѓународен туроператор формиран како дел од “Group of companies SOLVEX" , која делува во Македонија, Бугарија, Турција, Албанија, Хрватска, Малта, Црна Гора, Египет, Тунис, Израeл, Русија, Украина и други дестинации.

 • Бул. Јане Сандански 67, Скопје

 • 02 6091-885 моб:070/217-346

 • http://www.solvex.net/

 • travel@solvex.net

Веб страна
 • Преостанато време за купување
Конвертор на валути

* 1 ЕВРО = 62 МКД.


Слични понуди Погледни ги сите